KONST / Litografier / Färglitografi 15989247
nr 1598 9247
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 398/400, fotogenlampa. Färglitografi, bildmått: 25x20 cm, yttermått inklusive ram: 37x30 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 19 februari 2024
kl 19:23:20
100 kr
200 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
800 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren